خانه / مدیریت / چرا مدیران باید بازاریابی دیجیتال یاد بگیرند؟

چرا مدیران باید بازاریابی دیجیتال یاد بگیرند؟

Digital Marketing

هر شرکت و یا کسب‌وکاری نیازمند کسی است که بتواند تمام کارها را مدیریت کرده و بهترین نتایج ممکن را طبق برنامه ارائه کند. مدیر شخصیتی هدایت‌کننده است که مأموریت و چشم‌انداز سازمان را تقویت می‌کند. او ایفاگرِ نقش‌های مختلفِ درون‌فردی، اطلاعاتی، تصمیم‌گیرنده و بازاریابی است. برای موفقیت شرکت، مدیر باید شاخصه‌های مختلف راهکار آنلاین از شبکه‌های اجتماعی تا بهینه‌سازی جستجو تا کمپین‌های معرفی محصول و در یک‌کلام همه‌چیز را مدیریت کند.

چرا مدیران باید بازاریابی دیجیتال یاد بگیرند

در شرایطی که امروزه بازاریابی دیجیتال نقشی حیاتی در جذب مشتریان دارد و جهانی‌سازی هم این نقش را پررنگ‌تر کرده است، اکثریت شرکت‌ها از متخصصان بازاریابی به‌خصوص مدیران می‌خواهند تا بازاریابی دیجیتال را بیاموزند و به کار بگیرند.
مدیر و یا سرپرستی که بر کمپین‌های بازاریابی از مدیریت تا اجرا نظارت می‌کند، باید بازاریابی دیجیتال را به مهارت‌های خود افزوده تا بتواند مسیری مشخص برای اعضای تیم‌های بخش بازاریابی مثل تبلیغ‌نویسان، مدیران فروش، طراحان وب و … ترسیم کنند.

چرا مدیران باید بازاریابی دیجیتال یاد بگیرند

در طی ۲۰ سال گذشته، بازاریابی به‌شدت رشد داشته و پیچیده‌تر شده است. چندین راه برای معرفی محصول و یا خدمات و نشانه‌گیری جمعیت هدف وجود دارد؛ ازجمله بازاریابی چاپی، بازاریابی شبکه، بازاریابی مستقیم، بِرَندسازی و صدها روش دیگر.
مدیری که برنامه‌ریزی و اداره کلی قسمت بازاریابی بر عهده اوست، وظیفه دارد تا تیم مربوطه را برای رسیدن به اهداف کوتاه و یا بلندمدت شرکت متمرکز نگه دارد. برای رسیدن به یک ضرب‌آهنگ و موفقیت شرکت، فهرستی کوتاه تهیه‌کرده‌ام که توضیح می‌دهد چرا مدیران باید مهارت‌های بازاریابی دیجیتال را بیاموزند یا اطلاعات خود را در این زمینه اضافه کنند.

 بازاریابی دیجیتال بزرگ‌ترین نیاز حال حاضر است:

بازاریابی دیجیتال فقط یک انتخاب نخواهد بود، بلکه به علت بازار رقابت و وسعت جهانی‌شدن به نیاز اصلی صنایع بازاریابی تبدیل خواهد شد. تقریباً تمام شرکت‌ها سوای روش سنتی بازاریابی، در رقابت برای تبلیغ دیجیتالی محصولات خود هستند؛ چون مردم خواه و ناخواه برای بقای خود به رسانه‌های دیجیتال وابسته شده‌اند. آن‌ها بسیار به فناوری اعتیاد پیداکرده و همیشه می‌خواهند بیشترین بهره را از آن ببرند. این موضوع موقعیت‌های فراوانی در اختیار مدیران فعلی یا‌ آینده می‌گذارد تا مهارت‌های خود را تقویت کنند و پایه‌های حرفه‌ خود را در بازاریابی دیجیتال بنا نهند.

بازاریابی دیجیتال بزرگ‌ترین نیاز حال حاضر است

 بازاریابی دیجیتال، بستری جهانی است:

این فقط شرکت‌های تبلیغاتی و یا بازاریابی نیستند که از بستر دیجیتال برای تبلیغات استفاده می‌کنند؛ بلکه چندین بخش دیگر مثل بانک‌ها، بخش آموزش، پزشکی، بیمارستان‌ها و حتی بخش‌های دولتی از بستر دیجیتال برای اهداف بازاریابی استفاده می‌کنند. به همین دلیل مدیران و یا سرپرستانی که از قبل با هرکدام از این زمینه‌ها آشنایی دارند، با یادگیری بازاریابی دیجیتال در حرفه‌شان مزیتی نسبت به دیگران خواهند داشت.

بازاریابی دیجیتال، بستری جهانی است

 انتخاب‌های بیشتر:

مدیرانی که ازنظر روحی از شغل فعلی، سوابق شغلی، حقوق و … خود رضایت ندارند می‌توانند بازاریابی دیجیتال را فرا گیرند و از اقیانوسِ فرصت‌ها در این زمینه شغلی استفاده کنند. این حرفه خواهان بسیار زیادی دارد و در سه سال آتی بیشتر از ۱٫۸ میلیون موقعیت شغلی در آن به وجود خواهد آمد؛ کمبود افراد حرفه‌ای باتجربه برای پر کردن این تعداد شغل، فرصتی بزرگ و پاسخ به نیازهای موجود است.

چرا مدیران باید بازاریابی دیجیتال یاد بگیرند

 درآمد اضافه:

مدیرانی که در حال حاضر شاغلند، اما می‌خواهند درآمد بیشتری به دست آورند و یا چیز تازه‌ای را امتحان کنند، می‌توانند به‌صورت پاره‌وقت و یا دورکار در آخر هفته‌ها و یا اوقات فراغت خود برای فروشگاه‌های آنلاین محتوا بنویسند یا بازاریابی کنند. اگر فرصت ندارند در روزهای کاری درباره بازار دیجیتال مطالعه کنند، می‌توانند این کار را در آخر هفته‌ها انجام دهند، زیرا این مبحثی بسیار انعطاف‌پذیر برای یادگیری است.

درآمد اضافه

 در رقابت جلوتر از بقیه باشید:

شرکت‌ها به استعدادهایی نیاز دارند که به آن‌ها در توسعه کسب‌وکار، افزایش مشتریان بالقوه، فروش و سود کمک و طرح بازاریابی فعلی شرکت را بازبینی کنند. نمی‌توانید همه این کارها را به روش قدیمی بازاریابی خودتان انجام دهید. خلاقیت و مهارت در بازاریابی دیجیتال به شما در بردن رقابت کمک می‌کند و به دیگران هم این امکان را می‌دهد که شرکت خود را در همین مسیر هدایت کنند.

در رقابت جلوتر از بقیه باشید

بازاریابی دیجیتال صنعتی است که با سرعت در حال رشد است و تقاضا برای مدیران بازاریاب باتجربه به بالاترین حد خود تا امروز رسیده است. اگر می‌خواهید بهترین باشید، این مهارت را به رزومه کاری خود افزوده و به بهترین شکل ممکن بر روی کارتان سرمایه‌گذاری کنید.

این متن توسط کانون ویرایش و ترجمه برای موسسه معنا ترجمه شده است و قبلا در این سایت منتشر شده است.

این مطلب برگرفته شده از سایت digiperform.com است.

همچنین ببینید

بازاریابی محتوا

چرا بازاریابی محتوا مهم است؟ قسمت اول

چرا بازاریابی محتوا مهم است؟ قسمت اولReviewed by سعیده ملکی on Aug 22Rating: 2.0چرا بازاریابی …

دیدگاهتان را بنویسید