دوست

The Friend

سیگرید نانز - Sigrid Nunez

نوشته: سیگرید نانز

سیگرید نانز در سال ۱۹۵۱ از مادری آلمانی و پدری چینی-پانامایی در نیویورک متولد شد. او کتاب خاطرات سوزان سونتاگ را با عنوان سوزان همیشگی نوشت که مورد استقبال منتقدان قرار گرفت. هشتمین کتاب او با عنوان دوست همین ماه برنده جایزه ملی کتاب آمریکا در بخش ادبیات داستانی شد.

خلاصه این کتاب چنین است:

زنی به ناگاه دوست دیرینه و مرشد خود را از دست می‌دهد و بار نگهداری آپولو، سگ مرد بر دوش او می‌افتد، زیرا همسر مرد هم نمی‌خواهد دیگر از سگ نگهداری کند. نبرد زن با اندوه در کنار رنج خاموش سگ تلخ‌تر می‌شود. سگ گم شدن صاحبش را درک نمی‌کند و حضورش هم در زندگی آپارتمانی سگ ممنوع است.

زن از همه فاصله می‌گیرد. او نمی‌خواهد سرپرستی سگ را به کس دیگری واگذار کند و به‌تدریج در نگهداری او وسواس بیشتر و بیشتری به ‌خرج می‌دهد و نمی‌خواهد از او جدا شود تا آنجا که دیگران نگران می‌شوند که مبادا زن عقلش را در این اندوه از دست داده باشد. زن اما مصمم است ذهن سگ را بخواند.

کتاب پر است از اشاره به نثرهای زیبای جهان ادبیات. سگ چنان برای صاحبش و نویسنده کتاب مهم است که تنها موجودی است که در کتاب نامی بر خود دارد. کسانی که به قدرت حیوانات در التیام دردها ایمان دارند، حتما این کتاب را دوست خواهند داشت.

داستان کوتاهی را که از سیگرید نانز ترجمه شده است اینجا بخوانید.

همچنین ببینید

Think Again, Adam Grant, Book - کتاب دوباره فکر کن

معرفی کتاب دوباره فکر کن جدیدترین کتاب آدام گرانت(Think Again, Adam Grant)

معرفی کتاب جدید آدام گرانت Think Again. دوباره فکر کن – قدرت شناخت آنچه شما نمی‌دانید. پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز اثر آدام گرانت.

دیدگاهتان را بنویسید