خانه / کتاب‌های تربیت و آموزش کودکان

کتاب‌های تربیت و آموزش کودکان

عنوان کتاب: چطور با بچه‌های کوچک صحبت کنیم تا به ما گوش بدهند (سال ۲۰۱۷)

نام نویسنده: Joanna Faber  

خلاصه: سال‌ها قبل کتابی با نام «چطور صحبت کنیم که بچه‌ها گوش کنند و چطور گوش کنیم که بچه‌ها صحبت کنند» چاپ شد که از آن زمان راهنمای والدین برای تعامل موثرتر با فرزندانشان بوده است. حالا ژوآنا فابر، فرزند اَدل فابر نویسنده‌ی کتاب قبل، به همراه جولی کینگ که هرکدام متخصصی سرشناس در رشته‌ی آموزش و پرورش کودکان هستند بعد از برگزاری کارگاه‌های آموزشی طی سالیان متمادی تصمیم گرفتند تجربیاتشان را روی هم بگذارند و این کتاب را بنویسند.

چطور با بچه‌های کوچک صحبت کنیم تا به ما گوش بدهند - How to Talk so Little Kids Will Listen

عنوان کتاب: هفت عادت نوجوانان موثر (سال ۲۰۱۴)

نام نویسنده: Sean Covey    

خلاصه: بعد از کتاب بسیار مشهور «۷ عادت مردمان موثر» استیون کاوی به تحقیق و نگارش این کتاب در مورد نوجوانان پرداخت. بیش از ۵ میلیون نسخه چاپی از این کتاب در سراسر دنیا به فروش رفته است، چراکه راهنمایی بسیار جامع برای زندگی نوجوانان است. این کتاب نه تنها برای نوجوانان که برای والدین، معلمان و تمامی کسانی که با نوجوانان برخورد دارند ضروری است.

هفت عادت نوجوانان موثر - The 7 Habits of Highly Effective Teens

عنوان کتاب: پرورش کودکان با داستان (سال ۲۰۱۴)

نام نویسنده: Paul Smith 

خلاصه: این کتاب تاثیرگذار داستان‌هایی واقعی از نتیجه‌ی انتخاب‌ها و تصمیمات افراد در زندگی‌شان دارد که تاثیری عمیق بر فرزند شما خواهد داشت. این کتاب مجموعه‌ای از ۱۰۱ داستان واقعی از والدین و بچه‌هایشان از سرتاسر دنیا است. داستان‌هایی که گاه خنده‌دار، گاه شوکه‌کننده و حیرت‌آور و گاه غمگین ولی سرشار از درس‌های زندگی به زبان ساده برا کودکان هستند.

پرورش کودکان با داستان - Parenting with a Story

عنوان کتاب: چطور با بچه‌های کوچک صحبت کنیم تا به ما گوش بدهند (سال ۲۰۱۲)

نام نویسنده: Adele Faber

خلاصه: این کتاب از کلاسیک‌ترین کتاب‌ها در زمینه‌ی آموزش و پرورش کودکان است که سال‌ها قبل چاپ شد و لقب «کتاب مقدس والدین» را از آنِ خود کرد. این کتاب در سال ۲۰۱۲ چاپ مجدد شد.

چطور با بچه‌های کوچک صحبت کنیم تا به ما گوش بدهند - How to Talk So Kids Will Listen & Listen So Kids Will Talk

عنوان کتاب: آموزش و ارتباط با کودکانی دارای رفتار چالش‌ساز (سال ۲۰۱۱)

نام نویسنده: Kaye Otten

خلاصه: با استفاده از این کتاب معلمان قادر خواهند بود در ارتباط با بچه‌هایی که مشکل رفتاری دارند، آرامش خود را حفظ نموده و ابتکار عمل داشته باشند تا آموزش آنها و سایر دانش‌آموزان کارآتر شود. کتاب بر اساس تحقیقات معتبر راه‌حل‌هایی عملی و کاربردی برای مواجهه با این کودکان ارائه می‌کند.

آموزش و ارتباط با کودکانی دارای رفتار چالش‌ساز - How to Reach and Teach Children with Challenging Behavio

عنوان کتاب: تربیت فرزندان با عشق و منطق (سال ۲۰۰۶)

نام نویسنده: Foster Cline

خلاصه: کتابی پرفروش و مشهور درباره پرورش و تربیت کودکان که به والدین کمک می‌کند علاوه‌بر رشد اعتمادبه‌نفس و انگیزه فرزندشان،‌ او را برای مقابله با چالش‌های زندگی آماده کنند. والدین باید بیاموزند چطور باید توأمان حس مسئولیت‌پذیری در فرزندشان را رشد بدهند و با چالش‌های شکل‌گیری شخصیت او برخورد کنند.

تربیت فرزندان با عشق و منطق - Parenting With Love And Logic