خانه / مدرسه‌ی ناداستان / برای تقویت زبان انگلیسی این ۵ کتاب را بخوانید.

برای تقویت زبان انگلیسی این ۵ کتاب را بخوانید.

مموآر، شاخه‌ای از ناداستان است با تمرکز بر محوری خاص از زندگی. در اینجا پنچ تا از بهترین مموآرها را برای خواندن پیشنهاد کرده‌ایم. روایت‌های واقعی از زندگی از جذاب‌ترین مطالبی هستند که می‌توان برای تقویت زبان انگلیسی مطالعه کرد.

Angela's Ashes

 Angela’s Ashes

فرانک مک‌کورت نویسنده ایرلندی-آمریکایی در این کتاب خاطرات کودکی‌اش را روایت کرده است. زندگی خانواده در شهر فقیر لیمریک، غیبت‌های مکرر پدر، حاملگی‌های مادر و فوت خواهر و برادرها، جنگ، آلودگی‌ها و بیماری‌های محله‌ای فقیر دستمایه‌هایی غم‌انگیزند که هنر مک‌کورت داستانی شاد و سراسر خنده از دل آنها خلق کرده است. دو ترجمه فارسی نیز از این کتاب با عنوان‌های «اجاق سرد آنجلا» و «خاکسترهای‌ آنجلا» منتشر شده است.

The Glass Castle

 The Glass Castle

ژانت والز در این کتاب، خاطرات بزرگ شدنش در دستان والدینی ناکارآمد را روایت می‌کند. فقر خانواده، اعتیاد پدر به الکل، درگیری‌های شغلی مادر از دغدغه‌های این مموآر است. در سال ۲۰۱۷ فیلمی بر اساس این مموآر ساخته شد.

The Liars' Club by Mary Karr

 The Liar’s Club

مری کار، در این کتاب خاطرات کودکی اش را روایت کرده در کنار پدری الکلی و مادری افسرده که هر از گاهی یکی از این دو خانه را ترک می‌کنند. کتاب سرشار از اشاراتی به وقایع روز آمریکایی است و خواندنش برای خواننده غیرآمریکایی چالش محسوب می‌شود. مری که خیلی از اوقات با پدرش در گردهمایی‌های مردانه همراه است، خاطره‌گویی‌های پدرش را می‌شنود در حالی‌که می‌داند بخش عظیمی از آنها حقیقت ندارد، طوری که مادر مری این جمع مردانه را کلوپ دروغ‌گوها می‌نامد و همین نام برای این کتاب هم انتخاب شده است.

Eat, Pray, Love

 Eat, Pray, love

این کتاب نوشته الیزابت گیلبرت و شرح سفر او به هند است و فیلم پرفروشی با همین نام از روی آن ساخته شده است. این کتاب را در بخش انگلیسی شهر کتاب‌های تهران هم می‌توانید پیدا کنید. با این‌که ترجمه فارسی این کتاب هم موجود است، به دلیل نثر روان و خوش‌خوان آن انتخاب خوبی برای مطالعه به این انگلیسی است.

This Boy's Life

 This boy’s life

کتاب‌های داستانی توبیاس وولف به فارسی ترجمه شده است. اما این کتاب مموآر او را باید به انگلیسی خواند و همراه او و مادرش از شمال به جنوب آمریکای دهه ۵۰ سفر کرد و آن را شناخت. برادر او جفری وولف هم مموآری درباره کودکی‌اش نوشته و این گفته مادرشان مشهور است که گفته اگر می‌دانست هر دو پسرش مموآرنویس می‌شوند،‌ در رفتارهایش تجدیدنظر می‌کرد!

اطلاعات بیشتر برای دریافت فایل این کتاب‌ها با ما تماس بگیرید.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

facebook

google-plustelegramlinkedininstagram

فرم ارتباط با ما

  • مثال: ترجمه کتاب، برآورد هزینه و...

همچنین ببینید

گوشی را این‌طوری برمی‌دارند.

گوشی را این‌طوری برمی‌دارند.

دیدگاهتان را بنویسید