خانه / کتاب‌های مدیریت

کتاب‌های مدیریت

عنوان کتاب: منشور فرهنگی (سال ۲۰۱۸)

نام نویسنده: Daniel Coyle

خلاصه: دنیل کویل نویسنده این کتاب سال‌ها در سازمان‌های موفقی مثل ایدئو، تیم سیل نیروی دریایی آمریکا و اسپارس سنت‌آنتونیو کار کرده است. او فرایند ایجاد فرهنگ یک سازمان را در سه مهارت کلیدی می‌داند که پیوستگی و همکاری را ایجاد می‌کنند و باعث می‌شوند ذهن‌هایی با آرای مختلف به هدفی واحد بیندیشند.

کتاب منشور فرهنگی نقشه راهی است برای خلق محیطی که نوآوری به بار بنشیند، مشکلات حل شوند و افراد فراتر از انتظار کار کنند.

منشور فرهنگی - The Culture Code

عنوان کتاب: صراحت قاطع (سال ۲۰۱۷)

نام نویسنده: Kim Scott

خلاصه: کتاب پرفروش نیویورک‌تایمز و وال‌استریت‌ژورنال

از اوان کودکی که لب به سخن باز می‌کنیم، به ما می‌گویند اگر چیز جالبی برای گفتن نداریم، دهان‌مان را باز نکنیم. کیم اسکات نویسنده این کتاب، یکی از مدیران ارشد گوگل و بعد هم اپل بوده است و برای تشکیل تیمی قوی بسیار تلاش کرده است. شهرت او به این خصیصه‌اش در مدیریت است: صراحت قاطع.

صراحت قاطع: بدون فراموش کردن انسانیت، رییسی قاطع باشید - Radical Candor

عنوان کتاب: چرا ساده برنده است (سال ۲۰۱۶)

نام نویسنده: Lisa Bodell

خلاصه: در این کتاب یاد بگیرید زواید و حواشی را حذف کنید، با شفافیت مذاکره کنید، ساده‌سازی را عادت خودتان کنید. آدم‌ها و سازمان‌ها به مرور یاد می‌گیرند چه کارهایی زمان‌بر است و ارزش چندانی خلق نمی‌کند و چطور گاهی خود برای کارمان پیچیدگی ایجاد می‌کنیم.

چرا ساده برنده است - Why Simple Wins

عنوان کتاب: سازمان مثبت‌گرا (سال ۲۰۱۵)

نام نویسنده: Robert E. Quinn

خلاصه: خیلی شرکت‌ها با افتادن به دام فرضیات پذیرفته‌شده درباره سازمان‌ها و افراد، پتانسیل نیروی انسانی‌شان را هدر می‌دهند. رابرت کویین در این کتاب نشان داده چطور می‌شود با مقابله با رسوم رایج، سازمانی خلق کرد که  نیروهایش به کار علاقمند بمانند و پیوسته تشویق شوند و چه از نظر فردی و چه از نظر گروهی بارور شوند و از انتظارات فراتر روند.

سازمان مثبت گرا: رهایی از محدودیت‌ها، باورها و فرهنگ رایج - The Positive Organization

عنوان کتاب: رهبران دیداری (سال ۲۰۱۲)

نام نویسنده: David Sibbet

خلاصه: این کتاب نشان می‌دهد رهبران چطور می‌توانند از شکل‌گیری راهبردها و خلق چشم‌اندازها در سازمانشان حمایت کنند. نشان می‌دهد که در سازمان چه تغییراتی از طریق جلسات دیداری و تیم‌های دیداری قابل تحقق است.

رهبران دیداری - Visual Leaders

عنوان کتاب: آنچه تو را به اینجا رساند برای آینده‌ات کافی نیست (سال ۲۰۰۷)

نام نویسنده: Marshall Goldsmith

خلاصه: در این کتاب گلدسمیت خطاهای رایج مدیران در روابط بین‌افردی را بررسی می‌کند که منجر به بروز اختلافات و از بین رفتن روابط تجاری می‌شود. چیزی که مدیران بیش از هر چیز به آن احتیاج دارند، روابط اجتماعی و شبکه‌سازی است.

آنچه تو را به اینجا رساند برای آینده‌ات کافی نیست - What Got You Here Won't Get You There

عنوان کتاب: پنج آفت تیم (سال ۲۰۰۲)

نام نویسنده: Patrick Lencioni

خلاصه: این کتاب پنج آفت اساسی را که باعث بروز مشکلات اساسی در قلب هر تیم می‌شود کشف و معرفی می‌کند. لنکیونی در این شاهکار خود راهکارها و اقدامات عملیاتی موثر جهت غلبه بر این آفات را در اختیار ما قرار میدهد و کمک می‌کند تا تیمی یکپارچه و منسجم بسازیم.

پنج آفت تیم - The Five Dysfunctions of a Team