خانه / کتاب‌های رهبری

کتاب‌های رهبری

عنوان کتاب: سطح بازی را ارتقا دهید: رازهای عملکرد عالی از برترین‌ها (سال ۲۰۱۹)

نام نویسنده: Alan Stein Jr 

خلاصه: آلن استین، کوچ عملکرد است و اصول ناگفته کار افرادی را که موفقیت‌های جهانی داشته‌اند در این کتاب مطرح کرده است. این افراد در رتبه‌های بالای بازی خودشان هستند، زیرا در ساعات کاری و غیرکاری نظم قانونمندی به کار و زندگی خود اعمال کرده‌اند. آنها عادات مثبت جدید را در خود ایجاد می‌کنند، با آن کلنجار می‌روند و بارها تکرارش می‌کنند تا در تمام کارهایشان نهادینه شود. رهبران برتر کسب‌وکار و ورزش در این کتاب اذعان کرده‌اند که موفقیت نتیجه کارهای کوچک روزمره است.

اصول اولیه موفقیت در این کتاب ساده‌اند اما آسان نیستند. دنیای امروزی ما را به میانبر زدن هدایت می‌کند، اما واقعیت این است که موفقیت با ذره‌ذره‌های تلاش و کار سخت ایجاد می‌شود. این کتاب برای پیشرفت فردی و پیشرفت کسب‌وکارتان به شما انگیزه می‌بخشد و کمکتان می‌کند به اصولتان پایبند بمانید، طرز فکری برنده بسازید و به سطوح جدیدی از موفقیت برسید.

سطح بازی را ارتقا دهید - Raise Your Game

عنوان کتاب: شهامت رهبری (سال ۲۰۱۸)

نام نویسنده: Brené Brown

خلاصه: برنه براون سخنران مشهور تد، بر اساس تحقیقات جدیدش بر رهبران، عاملان تغییر و فرهنگ‌سازان نشان می‌دهد که چطور باید این ایده‌ها را به عمل درآوریم تا بتوانیم گامی به پیش برداریم و راهبر باشیم.
وقتی شهامت رهبری داریم، ادعای داشتن پاسخ صحیح را نداریم، بلکه به دنبال سوال درست هستیم.
رهبری نیازمند عبور از موقعیت‌ها و مذاکرات سخت است و ساختن فرهنگ و مهارت‌های لازم. قدرت در انحصار افزایش نمی‌یابد، بلکه وقتی بیشتر می‌شود که با دیگران تسهیمش کنیم.

شهامت رهبری - Dare to Lead

عنوان کتاب: منشور فرهنگی (سال ۲۰۱۸)

نام نویسنده: Daniel Coyle

خلاصه: دنیل کویل نویسنده این کتاب سال‌ها در سازمان‌های موفقی مثل ایدئو، تیم سیل نیروی دریایی آمریکا و اسپارس سنت‌آنتونیو کار کرده است. او فرایند ایجاد فرهنگ یک سازمان را در سه مهارت کلیدی می‌داند که پیوستگی و همکاری را ایجاد می‌کنند و باعث می‌شوند ذهن‌هایی با آرای مختلف به هدفی واحد بیندیشند.

کتاب منشور فرهنگی نقشه راهی است برای خلق محیطی که نوآوری به بار بنشیند، مشکلات حل شوند و افراد فراتر از انتظار کار کنند.

منشور فرهنگی - The Culture Code

عنوان کتاب: صراحت قاطع (سال ۲۰۱۷)

نام نویسنده: Kim Scott

خلاصه: کتاب پرفروش نیویورک‌تایمز و وال‌استریت‌ژورنال

از اوان کودکی که لب به سخن باز می‌کنیم، به ما می‌گویند اگر چیز جالبی برای گفتن نداریم، دهان‌مان را باز نکنیم. کیم اسکات نویسنده این کتاب، یکی از مدیران ارشد گوگل و بعد هم اپل بوده است و برای تشکیل تیمی قوی بسیار تلاش کرده است. شهرت او به این خصیصه‌اش در مدیریت است: صراحت قاطع.

صراحت قاطع: بدون فراموش کردن انسانیت، رییسی قاطع باشید - Radical Candor

عنوان کتاب: سازمان مثبت‌گرا (سال ۲۰۱۵)

نام نویسنده: Robert E. Quinn

خلاصه: خیلی شرکت‌ها با افتادن به دام فرضیات پذیرفته‌شده درباره سازمان‌ها و افراد، پتانسیل نیروی انسانی‌شان را هدر می‌دهند. رابرت کویین در این کتاب نشان داده چطور می‌شود با مقابله با رسوم رایج، سازمانی خلق کرد که  نیروهایش به کار علاقمند بمانند و پیوسته تشویق شوند و چه از نظر فردی و چه از نظر گروهی بارور شوند و از انتظارات فراتر روند.

سازمان مثبت گرا: رهایی از محدودیت‌ها، باورها و فرهنگ رایج - The Positive Organization

عنوان کتاب: رهبران دیداری (سال ۲۰۱۲)

نام نویسنده: David Sibbet    

خلاصه: این کتاب نشان می‌دهد رهبران چطور می‌توانند از شکل‌گیری راهبردها و خلق چشم‌اندازها در سازمانشان حمایت کنند. نشان می‌دهد که در سازمان چه تغییراتی از طریق جلسات دیداری و تیم‌های دیداری قابل تحقق است.

رهبران دیداری - Visual Leaders

عنوان کتاب: با چرا شروع کنید (سال ۲۰۱۱)

نام نویسنده: Simon Sinek 

خلاصه: سیمون سینک در سال ۲۰۰۹ جنبشی را آغاز کرد تا به مردم کمک کند در کار باانگیزه‌تر باشند و در عوض به همکاران و مشتریانشان انگیزه بدهند. از آن زمان میلیون‌ها نفر تحت تاثیر او و نظراتش بوده‌اند. تدتاک او ۲۸ میلیون بار دیده شده و سومین ویئوی محبوب تد در جهان است.
کسانی مثل مارتین لوترکینگ، استیو جابز و برادران رایت شبیه هم نبودند، اما همه با چرا شروع کردند. آنها فهمیدند آدم‌ها خدمات،‌ جنبش یا ایده‌ای را نمی‌پذیرند، مگر چرای پشت آن را بدانند.

با چرا شروع کنید - Start with Why

عنوان کتاب: جهت حقیقی (سال ۲۰۰۷)

نام نویسنده: Bill George

خلاصه: این کتاب سنگ محکی مناسب برای سنجش چشم‌اندازها، انگیزه‌ها و ارزش‌های شما است. نویسندگان این کتاب تحقیقات زیادی بر روی ۱۲۵ نفر از مدیران عالی رتبه انجام دادند تا جواب سوالاتی را بیابند که شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

جهت حقیقی - True North