خانه / معرفی کتاب / معرفی چهار کتاب در زمینه کوچینگ

معرفی چهار کتاب در زمینه کوچینگ

جعبه‌ابزار کوچینگ مسیرشغلی - The Career Coaching Toolkit

 جعبه‌ابزار کوچینگ مسیرشغلی (۲۰۱۹)

این کتاب که حکم جعبه‌ابزار را برای مربی‌ها (کوچ‌) دارد، شامل ۳۴ تکنیک موثر و کارا برای تشویق مراجع به تفکر شفاف است. این کتاب که با محوریت ۱۰ دوراهی اساسی که بر سر راه اکثر افراد به‌وجود می‌آید، سعی در ارائه‌ی پیشنهادات، توصیه‌ها و تکنیک‌های صحیحی دارد که بتوان این چالش‌ها را از پیش‌رو برداشت. همچنین، این کتاب نه تنها بر مسائل نظری، بلکه بر جنبه‌های عملی کوچینگ مسیرشغلی و کارراهه تمرکز می‌کند.

قدرت کوچینگ مثبت‌گرا - The Power of Positive Coaching

 قدرت کوچینگ مثبت‌گرا (۲۰۱۹)

کتاب‌های کوچینگ اغلب بر روش‌ها و شیوه‌های مختلف کوچینگ تمرکز می‌کنند، اما تمام این روش‌ها و شیوه‌ها به نتابج مطلوب ختم نمی‌شوند. زمانی که طرز فکری مثبت داشته باشید، خواهید توانست موقعیت‌های رشد و پیشرفت بیشتری را رصد کنید. کوچینگ سرمایه‌گذاری بر دیگران نیست،‌ بلکه سرمایه‌گذاری روی خود است. زمانی که خود رشد کنید، خواهید توانست دیگران را هم رشد دهید. این کتاب درک شما را از کوچینگ بالاتر برده و باعث بروز نتایجی درخشان در کارتان می‌شود.

کوچینگ عملکرد - Coaching for Performance Fifth Edition

 کوچینگ عملکرد (۲۰۱۷)

کتابی پرفروش در سطح بین‌المللی که مدل تاثیرگذار «رشد» را در حرفه کوچینگ معرفی کرده است. این کتاب شرح می‌دهد چرا توانمند کردن افراد و رساندن آنها به بهترین سطح توانایی‌شان کلید راهیابی به بهره‌وری، رشد و مشارکت است. فرهنگ معناآفرین کوچینگ این پتانسیل را دارد که بخشی از فرهنگ سازمان و کارمندانش شود و هر دوی آنها را در مسیر موفقیت طولانی‌مدت قرار دهد. این کتاب که چندین بار ویرایش شده و آخرین ویرایش آن مربوط به سال ۲۰۱۷ است، از تاثیرگذارترین کتاب‌های مدیریت و کوچینگ است و شامل مثال‌های شرکتی، تمرین‌های عملی و مکالمات و سوال‌های کوچینگ است.

مقدمه‌ای بر کوچینگ و مشاوره‌ی مسیرشغلی - Introduction to Career Counselling & Coaching

 مقدمه‌ای بر کوچینگ و مشاوره‌ی مسیرشغلی (۲۰۱۶)

کتابی بسیار کاربردی برای کسانی که در زمینه‌ی کوچینگ کارراهه و مسیرشغلی فعال هستند تا بتوانند در خلال مشاوره‌های مسیرشغلی خود به مراجعان، آنها را در معرض تجربیات و موقیت‌های گوناگون قرار دهند و تکنیک‌ها و مهارت‌های کلیدی که بدان‌ها نیاز خواهند داشت، آموزش دهند. این کتاب با تمرکز بر مسائل حرفه‌ای از جمله تکنولوژی‌های دیجیتال معاصر، موارد واقعی و جالبی را بررسی و سوالاتی اساسی مطرح می‌کند.

سایر کتاب‌های کوچینگ (مربی‌گری) را اینجا ببینید.

همچنین ببینید

Think Again, Adam Grant, Book - کتاب دوباره فکر کن

معرفی کتاب دوباره فکر کن جدیدترین کتاب آدام گرانت(Think Again, Adam Grant)

معرفی کتاب جدید آدام گرانت Think Again. دوباره فکر کن – قدرت شناخت آنچه شما نمی‌دانید. پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز اثر آدام گرانت.

دیدگاهتان را بنویسید