خانه / معرفی کتاب / معرفی سه کتاب جدید در زمینه مدیریت و رهبری

معرفی سه کتاب جدید در زمینه مدیریت و رهبری

منشور فرهنگی - The Culture Code

 منشور فرهنگی (۲۰۱۸)

آدام گرانت درباره این کتاب گفته سال‌ها منتظر بودم کسی این کتاب را بنویسد! دنیل کویل نویسنده این کتاب سال‌ها در سازمان‌های موفقی مثل ایدئو، تیم سیل نیروی دریایی آمریکا و اسپارس سنت‌آنتونیو کار کرده است. او فرایند ایجاد فرهنگ یک سازمان را در سه مهارت کلیدی می‌داند که پیوستگی و همکاری را ایجاد می‌کنند و باعث می‌شوند ذهن‌هایی با آرای مختلف به هدفی واحد بیندیشند. او استراتژی‌هایی پیشنهاد می‌دهد که یادگیری را تشویق می‌کنند، همکاری را اشاعه می‌دهند، اطمینان ایجاد می‌کنند و تغییر مثبت‌گرا را ترویج می‌کنند.

کتاب منشور فرهنگی نقشه راهی است برای خلق محیطی که نوآوری به بار بنشیند، مشکلات حل شوند و افراد فراتر از انتظار کار کنند.

صراحت قاطع: بدون فراموش کردن انسانیت، رییسی قاطع باشید - Radical Candor

 صراحت قاطع: بدون فراموش کردن انسانیت، رییسی قاطع باشید (۲۰۱۷)

کتاب پرفروش نیویورک‌تایمز و وال‌استریت‌ژورنال

از اوان کودکی که لب به سخن باز می‌کنیم، به ما می‌گویند اگر چیز جالبی برای گفتن نداریم، دهان‌مان را باز نکنیم. کیم اسکات نویسنده این کتاب، یکی از مدیران ارشد گوگل و بعد هم اپل بوده است و برای تشکیل تیمی قوی بسیار تلاش کرده است. شهرت او به این خصیصه‌اش در مدیریت است: صراحت قاطع.

صراحت قاطع ایده‌ای ساده دارد: برای اینکه مدیر خوبی باشید، باید هم مراقب افراد باشید و هم مستقیما وارد چالش‌ها شوید. هیچ‌کدام از این دو به تنهایی کارساز نیست. این کتاب کمک می‌کند روابط بهتری با کارکنان خود داشته باشید و سه وظیفه اصلی رهبری خود را با موفقیت به انجام برسانید: ایجاد فرهنگ بازخورد (تشویق و نقد)، ساختن تیمی منسجم و ایجاد نتایجی که باعث افتخارتان باشد.

سازمان مثبت گرا: رهایی از محدودیت‌ها، باورها و فرهنگ رایج - The Positive Organization

 سازمان مثبت‌گرا: رهایی از محدودیت‌ها، باورها و فرهنگ رایج (۲۰۱۵)

خیلی شرکت‌ها با افتادن به دام فرضیات پذیرفته‌شده درباره سازمان‌ها و افراد، پتانسیل نیروی انسانی‌شان را هدر می‌دهند. رابرت کویین در این کتاب نشان داده چطور می‌شود با مقابله با رسوم رایج، سازمانی خلق کرد که  نیروهایش به کار علاقمند بمانند و پیوسته تشویق شوند و چه از نظر فردی و چه از نظر گروهی بارور شوند و از انتظارات فراتر روند.

مشکل اینجاست که رهبران «نقشه ذهنی» پیش‌فرضی دارند که منفی است و بر این باور استوار است که نظام اداری بالا به پایین باید حفظ شود و فکر می‌کند افراد فقط برای ترس و منفعت فردی در این سازمان هستند. اما رهبران می‌توانند طرز فکر متفاوتی اتخاذ کنند که در آن سازمان را شبکه سیالی ببینند که می‌توانند روابط را متحول کند و افراد را به رشد علاقمند سازد تا یاد بگیرند در خدمت هدفی بزرگتر باشند.

سایر کتاب‌های مدیریت را اینجا ببینید.

همچنین ببینید

Think Again, Adam Grant, Book - کتاب دوباره فکر کن

معرفی کتاب دوباره فکر کن جدیدترین کتاب آدام گرانت(Think Again, Adam Grant)

معرفی کتاب جدید آدام گرانت Think Again. دوباره فکر کن – قدرت شناخت آنچه شما نمی‌دانید. پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز اثر آدام گرانت.