خانه / مقاله / چطور با چاپ کتاب برند شخصی خودمان را بسازیم؟

چطور با چاپ کتاب برند شخصی خودمان را بسازیم؟

برند شخصی

آیا در سال جدید قصد نوشتن یا ترجمه یک کتاب را دارید؟ اگر انتخاب درستی کرده باشید، گام بزرگی در جهت پیشرفت حرفه‌ای خود برداشته‌اید. چاپ کتابی با نام شما باعث می‌شود در عرصه تخصص‌تان و در میان خبرگان رشته کاری‌ خودتان جایگاه بهتری پیدا کنید. اما ابتدا لازم است که کتاب شما خوانده شود و به خوبی به دست مخاطب برسد.

در اینجا چند نکته را آورده‌ایم که به شما کمک می‌کند جایگاه بهتری برای کتابی که حاصل چند ماه یا چند سال زحمت شماست، بیابید:

وبسایتی با نام خودتان یا کتابتان بسازید.

داشتن یک وبسایت ساده با طراحی خوب و مطالبی گزیده از کتابتان، چهره شما را حرفه‌ای‌تر خواهد کرد. می‌توانید کتاب‌های یک مجموعه را ترجمه کنید تا به مرور بهتر شناخته شوید. توجه کنید که ساخت وبلاگ به اندازه وبسایت حرفه‌ای نیست. این روزها که کار ساخت وبسایت برای هرکس که با وبلاگهای وردپرس کار کرده باشد،‌ بسیار ساده شده است. کافی است دامنه‌ای با نام متناسب و حرفه‌ای خریداری کنید و با کمک پلاگین‌های وردپرس اطلاعات مد نظرتان را روی سایتتان بگذارید.

مطالب بلاگ را مرتبا به‌روز کنید.

برای این‌که وبسایت شما مخاطب علاقمند را جذب کند، لازم است بخشی به نام بلاگ در سایت خود درست کنید و برای آن به‌طور مرتب مطالب جذاب و مرتبط با رشته‌تان تهیه کنید. انتشار مطالبی دست‌کم دوبار در هفته مخاطب علاقمند به کار شما را جذب می‌کند و باعث می‌شود نام کتاب‌تان حتی پیش از چاپ شدن سر زبان‌ها بیفتد.

در شبکه‌های اجتماعی مطالب را به اشتراک بگذارید.

در شبکه‌های اجتماعی پرمخاطب مثل اینستاگرام و تلگرام صفحه بسازید و مطالب سایتتان را با نظم و برنامه در آنجا هم منتشر کنید. در این شبکه‌ها روابط اجتماعی خود را بسازید و از کمک و ارتباطات و خدمات سایر افراد هم بهره بگیرید.

به گروه‌های آنلاین ملحق شوید.

گروه‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی و مخصوصا تلگرام پیدا می‌کنید که افرادی با علایق و تخصص‌های شبیه شما در آن جمع شده‌اند، در این گروه‌ها عضو شوید و فعالانه نظر بدهید و مشارکت کنید. برند شما باید در محیط‌های مرتبط حضور داشته باشد و شناخته شود.

در اجتماعات، گردهمایی‌ها و کنفرانس‌های مرتبط شرکت کنید.

با حضور در جمع‌های متخصص رشته خودتان متوجه می‌شوید چه کسانی در رشته شما حرفی برای گفتن دارند و چه سرفصل‌هایی برای مخاطبان جذاب‌تر است. همچنین خود را با آخرین وقایع و اطلاعات رشته‌تان آشنا می‌کنید، ضمن این‌که می‌توانید همکارانتان را از آخرین اتفاق رشته‌تان یعنی چاپ کتاب خودتان مطلع کنید!

کیفیت ویرایش را عالی بخواهید.

از کیفیت کتاب ذره‌ای پا پس نگذارید. اگر بناست که خواننده حرفه‌ای کتابتان را بخواند، باید کتاب برای روان خوانده شدن و پاک شدن از هرگونه ایراد زبانی ویرایش شود.

همچنین ببینید

چگونه یک کتاب ترجمه کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید