خانه / معرفی کتاب / معرفی پنج کتاب در زمینه کودکان و نوجوانان

معرفی پنج کتاب در زمینه کودکان و نوجوانان

چطور با بچه‌های کوچک صحبت کنیم تا به ما گوش بدهند - How to Talk so Little Kids Will Listen

 چطور با بچه‌های کوچک صحبت کنیم تا به ما گوش بدهند: راهنمای کلیدی برای زندگی با بچه‌های ۲ تا ۷ سال (نویسنده: ژوآنا فابر / جولی کینگ)

سال‌ها قبل کتابی با نام «چطور صحبت کنیم که بچه‌ها گوش کنند و چطور گوش کنیم که بچه‌ها صحبت کنند» چاپ شد که از آن زمان راهنمای والدین برای تعامل موثرتر با فرزندانشان بوده است. حالا ژوآنا فابر، فرزند اَدل فابر نویسنده‌ی کتاب قبل، به همراه جولی کینگ که هرکدام متخصصی سرشناس در رشتهی آموزش و پرورش کودکان هستند بعد از برگزاری کارگاه‌های آموزشی طی سالیان متمادی تصمیم گرفتند تجربیاتشان را روی هم بگذارند و این کتاب را بنویسند.

باید با بچه‌هایی که مسواک نمی‌زنند، بی‌دلیل دادوفریاد می‌کنند، باقی بچه‌ها را اذیت می‌کنند، میوه و سبزیجات نمی‌خورند، در کتابخانه شلوغ می‌کنند، در سوپرمارکت‌ها قشقرق به‌پا می‌کنند و به حرف‌های شما گوش نمی‌دهند چه کار کرد؟ چه طور باید با آنها صحبت کرد؟ چه ابزارها و روش‌هایی برای این کار هست؟ چه تکنیک‌هایی می‌توان به کار برد؟ جواب تمام این سوالات را خانم فابر و خانم کینگ در این کتاب می‌دهند.

پرورش کودکان با داستان - Parenting with a Story

پرورش کودکان با داستان: درس‌های واقعی از والدین برای رشد شخصیت فرزندانشان (نویسنده: پُل اسمیت)

آقای اسمیت که به‌واسطه مطرح کردن ایده‌ی داستان‌پردازی در بازاریابی و فروش از شهرتی جهانی برخوردار است، در راستای کتاب‌های سه‌گانه‌ی داستان‌پردازی خود این بار به مقوله‌ی تعلیم و تربیت کودکان پرداخته است. حتما فرزند خردسال شما هم کارهایی که می‌گویید انجام نمی‌دهد، اما این کتاب تاثیرگذار داستان‌هایی واقعی از نتیجه‌ی انتخاب‌ها و تصمیمات افراد در زندگی‌شان دارد که تاثیری عمیق بر فرزند شما خواهد داشت. این کتاب مجموعه‌ای از ۱۰۱ داستان واقعی از والدین و بچه‌هایشان از سرتاسر دنیا است. داستان‌هایی که گاه خنده‌دار، گاه شوکه‌کننده و حیرت‌آور و گاه غمگین ولی سرشار از درس‌های زندگی به زبان ساده برا کودکان هستند.

هفت عادت نوجوانان موثر - The 7 Habits of Highly Effective Teens

 هفت عادت نوجوانان موثر (نویسنده: استیون کاوی)

بعد از کتاب بسیار مشهور «۷ عادت مردمان موثر» استیون کاوی به تحقیق و نگارش این کتاب در مورد نوجوانان پرداخت. بیش از ۵ میلیون نسخه چاپی از این کتاب در سراسر دنیا به فروش رفته است، چراکه راهنمایی بسیار جامع برای زندگی نوجوانان است. این کتاب نقشه‌ی راهی عملی و قدم‌به‌قدم در اختیار نوجوانان قرار می‌دهد که می‌توانند به کمک آن از جایی که هستند به جایی که آرزو دارند برسند. این کتاب نه تنها برای نوجوانان که برای والدین، معلمان و تمامی کسانی که با نوجوانان برخورد دارند ضروری است.

چطور با بچه‌های کوچک صحبت کنیم تا به ما گوش بدهند - How to Talk So Kids Will Listen & Listen So Kids Will Talk

 چطور با بچه‌های کوچک صحبت کنیم تا به ما گوش بدهند: راهنمای کلیدی برای زندگی با بچه‌های ۲ تا ۷ سال (نویسنده: اَدل فابر / اِلِن مازلیش)

این کتاب از کلاسیک‌ترین کتاب‌ها در زمینه‌ی آموزش و پرورش کودکان است که سال‌ها قبل چاپ شد و لقب «کتاب مقدس والدین» را از آنِ خود کرد. این کتاب در سال ۲۰۱۲ چاپ مجدد شد و در آن خانم فابر و خانم مازلیش به مسائلی از این دست پرداخته‌اند:

  • چطور با احساسات منفی کودکان مانند خشم، اضطراب و ناامیدی برخورد کنیم؟
  • چطور بدون ناراحت کردن فرزندمان درمورد مسائلی که ناراحتمان کرده صحبت کنیم؟
  • چطور فرزندمان را در کارهای خود مشارکت دهیم؟
  • چطور بدون شکستن دل فرزندمان برایش محدودیت‌هایی تعریف کنیم؟
  • آیا تنبیه برای کودک لازم است؟ چطور نظم را به او یاد بدهم؟
  • تفاوت بین تشویق سازنده و مخرب چیست؟
  • چطور اختلافات او با دیگران را مدیریت کنم؟

این دو نویسنده‌ی خبره در رشته‌ی خود، رتبه‌ی اول پرفروش‌ترین کتاب New York Times در زمینه آموزش را کسب کرده‌اند. راهکارهای خلاقانه‌ی آنها برای برقراری ارتباط با کودکان و فرزندان سال‌هاست مورد توجه عموم قرار گرفته است.

تربیت فرزندان با عشق و منطق - Parenting With Love And Logic

 تربیت فرزندان با عشق و منطق (نویسنده: فاستر کلاین / جیم فِی)

کتابی پرفروش و مشهور درباره پرورش و تربیت کودکان که به والدین کمک می‌کند علاوه‌بر رشد اعتمادبه‌نفس و انگیزه فرزندشان،‌ او را برای مقابله با چالش‌های زندگی آماده کنند. والدین باید بیاموزند چطور باید توأمان حس مسئولیت‌پذیری در فرزندشان را رشد بدهند و با چالش‌های شکل‌گیری شخصیت او برخورد کنند.

اطلاعات بیشتر در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

همچنین ببینید

Think Again, Adam Grant, Book - کتاب دوباره فکر کن

معرفی کتاب دوباره فکر کن جدیدترین کتاب آدام گرانت(Think Again, Adam Grant)

معرفی کتاب جدید آدام گرانت Think Again. دوباره فکر کن – قدرت شناخت آنچه شما نمی‌دانید. پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز اثر آدام گرانت.

دیدگاهتان را بنویسید