خانه / کتاب‌های کسب‌وکار

کتاب‌های کسب‌وکار

عنوان کتاب: آینده را تصور کن (سال ۲۰۱۸)

نام نویسنده: Beth Comstock

خلاصه: کتابی برای پیشرفت فردی و کاری. کام‌استاک نویسنده این کتاب یکی از موفق‌ترین زنان در حوزه کسب‌وکار است. او داستان خودش را روایت می‌کند که چطور از تبلیغات‌نویسی درونگرا به اولین زن مدیرعامل جنرال الکتریک تبدیل شده است. روایتی جذاب و متفاوت. این کتاب هم بیوگرافی است، هم راهنمای کسب‌وکار!

آینده را تصور کن - Imagine It Forward

عنوان کتاب: کتاب کار کسب وکار نوپا (سال ۲۰۱۸)

نام نویسنده: Rajat Bhargava

خلاصه: ما تجربیات، رازها و نکات کار خودمان را در این کتاب برای شما گفته‌ایم. شکی نیست که شتاب‌دهنده‌ها و سرمایه‌گذاران ارزش زیادی برای کسب‌وکارهای نوپا به ارمغان آورده‌اند، اما موضع ما مشخص است: ما طرفدار کارآفرین و موسس کسب‌وکار نوپا هستیم.

این کتاب سرشار از راهنمایی‌ها و نصایح برای کارآفرینان است. چیزهایی را که به سختی آموخته‌ایم، در اختیار شما گذاشته‌ایم تا راه موفقیت را برای شما آسان‌تر کنیم.

کتاب کار کسب وکار نوپا - The Startup Playbook

عنوان کتاب: کسب‌وکار تک‌‌نفره میلیون دلاری (سال ۲۰۱۸)

نام نویسنده: Elaine Pofeldt

خلاصه: یکی از برترین کتاب‌های کسب‌وکار در سال ۲۰۱۸. در پنج سال گذشته،‌ کسب‌وکارهای یک‌نفره‌ در میان انواع شغل‌ها بیشترین رشد را داشته‌اند. الن پافلت در این کتاب نشان می‌دهد چطور شما هم می‌توانید به این جریان بپیوندید و در آن موفق عمل کنید. او شرح می‌دهد که چطور می‌توان کسب‌وکاری را شناخت، تاسیس کرد، رشد داد و از نو ساخت و درآمدی بسیار عالی از آن کسب کرد.

کسب‌وکار تک‌‌نفره میلیون دلاری - The Million-Dollar One-Person Business

عنوان کتاب: شکستش بده! (سال ۲۰۱۸)

نام نویسنده: Gary Vaynerchuk

خلاصه: کتاب عملی، الهام‌بخش و زنده. راهکارهایی عملی که به تمام کسانی که در حرفه‌های خویش‌فرما فعال‌اند (از لوله‌کش تا اسکیت‌باز حرفه‌ای) نشان می‌دهد که چطور باید برند شخصی‌شان را بسازند.

نویسنده این کتاب در کتاب «شکستش بده!» که پیش از این در سال ۲۰۰۹ چاپ کرده بود، تاکید کرده بود که برای موفقیت در کارآفرینی، ساختن برند شخصی زنده و فعال ضروری است. در این کتاب جدید او می‌گوید این موضوع اکنون در سال ۲۰۱۸ حتی مهم‌تر هم شده است و مثال‌هایی از افراد موفق می‌آورد که با به‌کار بستن اصول کتاب «شکستش بده!» موفق‌تر شده‌اند،‌ نه فقط از نظر مالی، بلکه از همه لحاظ.

شکستش بده - Crushing It

عنوان کتاب: بروتوپیا: نفوذ به محیط مردانه سیلیکون‌ولی (سال ۲۰۱۸)

نام نویسنده: Emily Chang

خلاصه: نویسنده کتاب با تکیه بر شبکه‌ ارتباطی قوی‌اش در سیلیکون‌ولی، به پشت درهای اتاق ریاست شرکت‌های سرمایه‌گذار خطرپذیر راه یافته است. با زنان موفق این عرصه، مدیر عملیاتی فیسبوک، مدیر عامل یوتیوب،‌مدیر عامل سابق یاهو و مهندس مدیری در اوبر مصاحبه کرده است و از آنها درباره فعالیت زنان در سیلیکون‌ولی پرسیده است. او نشان داده که زنان این عرصه چطور اعتبار حرفه‌ای‌شان و گاه حتی جانشان را به خطر انداخته‌اند تا مسیر عبور زنان در اینجا را هموار کنند.

بروتوپیا: نفوذ به محیط مردانه سیلیکون‌ولی - Brotopia

عنوان کتاب: کار عمیق (سال ۲۰۱۶)

نام نویسنده: Cal Newport

خلاصه: کال نیوپورت، در کتاب کار عمیق، به‌جای تقبیح حواس‌پرتی، قدرت حذف آن را تجلیل می‌کند. این کتاب به دو بخش اصلی تقسیم می‌شود: بخش اول بیان این موضوع است که ایجاد عادت «کار عمیق» در هر حرفه‌ای مزایایی عظیم به ارمغان خواهد آورد و در بخش دوم، چهار قانون اصلی را برای تغییر طرز فکر و عادت‌هایتان معرفی می‌کند تا بتوانید مهارت تمرکز پیوسته را به‌دست آورید.

عنوان کتاب: طراحی رویداد (سال ۲۰۱۶)

نام نویسنده: Roel Frissen

خلاصه: این هندبوک تصورتان را درباره تاثیر رویدادها (events) بر جهانتان تغییر می‌دهد. به شما یاد می‌دهد تا جهانتان را بر روی برگه‌ای کاغذ از نو طراحی کنید. نشان می‌دهد که از کجا باید شروع کرد و بر کجا باید تمرکز کرد تا رویدادی در خور اعتنا طراحی و خلق شود.

طراحی رویداد - Event Design Handbook

عنوان کتاب: ساده و درخشان (سال ۲۰۱۶)

نام نویسنده: William C. Taylor

خلاصه: این کتاب نشان می‌دهد چطور نوآوری در کار از غیرمحتمل‌ترین جاها پدیدار می‌شود. داستان این کتاب و پیام آن به رهبرانی که می‌خواهند کاری عظیم انجام دهند، هم ساده و هم عمیق است: در زمانه پیشرفت‌های عظیم و تنوع‌های گوناگون، آینده رو به همه باز است.

ساده و درخشان - Simply Brilliant