خانه / معرفی کتاب / اگر در زمینه مربی‌گری (Coaching) کار می‌کنید این پنج کتاب را بخوانید.

اگر در زمینه مربی‌گری (Coaching) کار می‌کنید این پنج کتاب را بخوانید.

کوچینگ که در فارسی به مربی‌گری ترجمه شده، گفتگویی آگاهانه و هدفمند برای پیشرفت فردی یا سازمانی است. در این تعامل کوچ (مربی) مسیر فرد یا سازمان را به‌سوی پیشرفت نشان می‌دهد و ضمن همراهی با فرد یا سازمان به او کمک می‌کند تا پیشرفت سریع‌تر و هدفمندتری داشته باشد.

این فرد یا سازمان است که تعیین می‌کند هدف چیست و تغییر باید به چه سمتی صورت پذیرد و کوچ یا مربی با سوالات هدفمند به او کمک می‌کند تا بهترین اقدامات را برای رسیدن به هدفش انجام دهد. کوچینگ فرآیندی است که رشد، یادگیری و تغییر مثبت شما را پیگیری می‌کند و اجازه نمی‌دهد از آن منحرف شوید.

طرز فکر مربی‌گری - The Coaching Mindset

 طرز فکر مربی‌گری: ۸ راه برای این‌که مثل یک مربی فکر کنید

مانع در کاری که می‌کنید نیست، بلکه در طرز تفکر است. در این کتاب کوتاه چاد هال به  طرز تفکر خاص مربیان اشاره کرده و ۸ موردی را بیان کرده که باید مربیان در تفکر خود لحاظ کنند تا از کار خود نتایج عالی بگیرند.

قلب مربی‌گری - The Heart of Coaching

 قلب مربی‌گری: استفاده از مربی‌گری تحول‌آفرین برای ایجاد فرهنگ مربی‌گری با کارآیی بالا

رهبران سازمان‌ها هر روز بیشتر از پیش به اهمیت مربی‌گری در سازمان‌ها واقف می‌شوند و می‌فهمند که مربی‌گری باید به فرهنگ سازمان تبدیل شود. این کتاب ابزارهایی به رهبران و تیم‌ها پیشنهاد می‌کند تا زبان و قوانینی مشترک پیدا کنند و رویکردی توسعه‌پذیر اختیار کنند و به سازمانی دست یابند که غنی از بازخورد و دارای کارآیی بالاست. برای رسیدن به این حالت نیاز به مربی‌گری از پایین، بالا و طرفین است، یعنی برای مدیران، همکاران و سازمان‌های همکار.

مربی‌گری اجرایی تحول‌آفرین - Transformational Executive Coaching

 مربی‌گری اجرایی تحول‌آفرین

سیستمی که تد میدلبرگ در این کتاب معرفی کرده، بر پایه فرایندی متمرکز بر هدف بنا شده که به مربیان امکان ایجاد و حفظ تغییرات اساسی پایدار را می‌دهد. با ایجاد روابط و گرفتن بازخورد باکیفیت از همکاران، روش تحول‌آفرین برای مربیانی طراحی شده که در سطح اجرایی فعالیت می‌کنند. کتاب پر از راهنمایی‌های مفید، داستان‌های خواندنی و استراتژی‌های آموزشی مفید برای مربی‌گری اجرایی در تمام سازمان‌هاست.

مربی‌گری چالش‌برانگیز - Challenging Coaching

 مربی‌گری چالش‌برانگیز

این کتاب دعوتی است به فرا رفتن از مرزهای رایج و مرسوم مربی‌گری. نویسندگان کتاب تجربه متنوع و وسیعی در زمینه مربی‌گری داشته‌اند و بر اساس این تجربه، ابزارهایی جدید برای رهبران و تیم‌هایشان پیشنهاد کرده‌اند. این رویکرد متمرکز بر بازخورد، قابلیت اعتماد، اهداف جسورانه، تنش و تفکر سیستمی است که خلاصه حروف اول آنها FACTS است. مربی‌گری FACTS در تئوری و در عمل، با مثال‌هایی از تجربیات عملی، گفتگوهای نمونه و تمرین‌های عملی در کتاب شرح داده شده است.

مربی پنج‌دقیقه‌ای - The Five Minute Coach

 مربی پنج‌دقیقه‌ای: عملکردتان را سریع تغییر دهید

این کتاب راه‌حلی عملی و گام‌به‌گام برای بهبود عملکرد در سازمان ارائه می‌کند. کتاب برای رهبران، مدیران و ناظران پروژه‌ها طراحی شده و اصول مربی‌گری را تشریح می‌کند. نویسندگان کتاب، این روش مربی‌گری را طراحی و در سازمان‌های بزرگ و کوچک بسیاری اجرا کرده‌اند. رهبران دیگر لازم نیست پاسخ تمام سوالات را بدانند. آنها استعداد و منابع دیگران را آشکار می‌سازند و به این ترتیب زمان خودشان را آزاد می‌کنند تا فرصت بیشتری برای تفکر استراتژیک و برنامه‌ریزی کارا داشته باشند و خلاق و نوآور باشند. این راهی عملی برای بهبود عملکرد است.

اطلاعات بیشتر در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

facebook

google-plustelegramlinkedininstagram

فرم ارتباط با ما

  • مثال: ترجمه کتاب، برآورد هزینه و...

همچنین ببینید

Think Again, Adam Grant, Book - کتاب دوباره فکر کن

معرفی کتاب دوباره فکر کن جدیدترین کتاب آدام گرانت(Think Again, Adam Grant)

معرفی کتاب جدید آدام گرانت Think Again. دوباره فکر کن – قدرت شناخت آنچه شما نمی‌دانید. پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز اثر آدام گرانت.

دیدگاهتان را بنویسید