خانه / معرفی کتاب / معرفی کتاب پیش‌بری استراتژی دیجیتال

معرفی کتاب پیش‌بری استراتژی دیجیتال

معرفی کتاب پیش‌بری استراتژی دیجیتال 

(راهنمایی برای خلق دوباره کسب‌وکارتان)

کتاب پیش‌بری استراتژی دیجیتال

عنوان کتاب: پیش‌بری استراتژی دیجیتال

درباره کتاب:

کتاب پیش‌بری استراتژی دیجیتال خروجی پروژه ده ساله یک تیم کاری باکیفیت، با مدیریت یکی از اساتید برجسته مدرسه کسب‌وکار هاروارد، پروفسور سونیل گوپتا است. تعداد، تنوع و عمق مطالعات موردی روایت‌شده در این کتاب بی‌نظیر است.

روایت تحول دیجیتال این همه شرکت ریز و درشت، از غول‌های دیجیتالی مانند آمازون، اپل، فیسبوک و گوگل گرفته تا شرکت‌های نوپا و کم‌تر شناخته ‌شده‌ای که با آفرینش مدل‌های کسب‌وکار و خدمات جدید، سبب گسلاندن شرکت‌های قدیمی پیشگام شدند و حتی شرکت‌های غیردیجیتالی بزرگ و جاافتاده‌ای مانند بست‌بای، هنکل، آدیداس و مسترکارت که در معرض تهدید فناوری دیجیتال قرار گرفته‌اند، کتاب را برای گروه بزرگی از مخاطبان، خواندنی و قابل استفاده کرده است. به‌علاوه، این مطالعات موردی برخلاف آنچه در اغلب کتاب‌های مشابه این حوزه متداول است، در یک باکس و به صورت یک‌جا روایت نشده‌اند، بلکه ده‌ها بار در گفتارهای مختلف و به فراخور مطلب و لنز تحلیل مربوطه بازخوانی شده‌اند.

«پیش‌بری استراتژی دیجیتال» از معدود کتاب‌های این حوزه است که در بخش‌هایی هماهنگ، تحول دیجیتال سازمان‌ها را با چهار لنز استراتژی و مدل کسب‌وکار، مدیریت زنجیره ارزش و عملیات، بازاریابی و سازماندهی مورد توجه قرار می‌دهد. این جامعیت برای رساندن پیغام اصلی کتاب به مخاطبان، یک ویژگی کلیدی به نظر می‌رسد:

«برای موفقیت در متحول کردن سازمان و کسب‌وکارتان نمی‌توانید همه چیز را تنها با یک لنز ببینید و اگر فقط با یکی از بخش‌ها سروکار داشته باشید و بقیه را کنار بگذارید، احتمالاً موفق نمی‌شوید».

تحول دیجیتال دیگر خبری جدید نیست، یک ضرورت است!
چگونه است که بسیاری از شرکت‌های بزرگ در صنایع سنتی با موفقیت توانسته‌اند کسب‌وکارهایشان را به شیوه‌های واقعاً تحول‌آفرین، دیجیتالی کنند. نیویورک‌تایمز -دژ مستحکم رسانه‌های سنتی- پا به عرصه دیجیتال گذاشته است. بست‌بای در مقابله با تهدید آمازون، کسب‌وکارش را متحول کرده است؛ و تحلیل داده مکمل کسب‌وکار تجهیزات کشاورزی جان دیر شده است.
اگر فقط دستی از دور بر آتش دیجیتال داشته باشید یا واحدی مستقل و کوچک برای دیجیتالی کردن راه بیندازید -همان کاری که بیشتر شرکت‌ها انجام می‌دهند- موفق نخواهید شد. بلکه باید هسته کسب‌وکارتان را از اساس متحول کنید و مطمئن شوید استراتژی دیجیتال همه جوانب سازمانتان را دربرمی‌گیرد.
آر. مارتین چاوز، معاون اجرایی و  مدیر ارشد مالی شرکت گلدمن ساکس:
«سونیل گوپتا درباره متحول کردن کسب‌و‌کارها با فناوری عمیقاً فکر کرده، با نوآورانِ صنایع مختلف صحبت کرده و یافته‌هایش را به شیوه‌ای گیرا و قابل‌فهم بیان کرده است. کتاب پیش‌بری استراتژی دیجیتال، برای همه کسب‌و‌کارهای صنایع مختلف در عصر دیجیتال امروز نکات زیادی دارد.»
دیوید کنی، معاون ارشد آی‌بی‌ام واتسون و آی‌بی‌ام کلود:
«…. از آن‌جا که یادگیری ماشینی و تکنولوژی‌های دیگر هم‌چنان در حال تحول‌اند، این کتاب، منبعی به‌هنگام و مناسب برای تمام خوانندگانی است که می‌خواهند در دهه پیش رو، حرفی برای گفتن داشته باشند.»

این کتاب تحت نظارت کیفی بر ترجمه و ویراستاری مجموعه کانون ویرایش و ترجمه و همچنین توسط انتشارات معنا به چاپ رسیده است.

جهت خرید این کتاب اینجا کلیک کنید.

همچنین ببینید

بازاریابی پرمحتوا جو پولیتزی

معرفی کتاب بازاریابی پرمحتوا اثر جو پولیتزی