خانه / مقاله / اخبار / اگر در زمینه مربی‌گری (Coaching) کار می‌کنید این پنج کتاب را بخوانید.

اگر در زمینه مربی‌گری (Coaching) کار می‌کنید این پنج کتاب را بخوانید.

کوچینگ که در فارسی به مربی‌گری ترجمه شده، گفتگویی آگاهانه و هدفمند برای پیشرفت فردی یا سازمانی است. در این تعامل کوچ (مربی) مسیر فرد یا سازمان را به سوی پیشرفت نشان می‌دهد و ضمن همراهی با فرد یا سازمان به او کمک می‌کند تا پیشرفت سریع‌تر و هدفمندتری داشته باشد.

این فرد یا سازمان است که تعیین می‌کند هدف چیست و تغییر باید به چه سمتی صورت پذیرد و کوچ یا مربی با سوالات هدفمند به او کمک می‌کند تا بهترین اقدامات را برای رسیدن به هدفش انجام دهد. کوچینگ فرآیندی است که رشد، یادگیری و تغییر مثبت شما را پیگیری می‌کند و اجازه نمی‌دهد از آن منحرف شوید.

مربی‌گری چالش‌برانگیز

Challenging Coachingاین کتاب دعوتی است به فرا رفتن از مرزهای رایج و مرسوم مربی‌گری. نویسندگان کتاب تجربه متنوع و وسیعی در زمینه مربی‌گری داشته‌اند و بر اساس این تجربه، ابزارهایی جدید برای رهبران و تیم‌هایشان پیشنهاد کرده‌اند. این رویکرد متمرکز بر بازخورد، قابلیت اعتماد، اهداف جسورانه، تنش و تفکر سیستمی است که خلاصه حروف اول آنها FACTS است. مربی‌گری FACTS در تئوری و در عمل، با مثال‌هایی از تجربیات عملی، گفتگوهای نمونه و تمرین‌های عملی در کتاب شرح داده شده است.

 

 

قلب مربی‌گری: استفاده از مربی‌گری تحول‌آفرین برای ایجاد فرهنگ مربی‌گری با کارآیی بالا

The Heart of Coachingرهبران سازمان‌ها هر روز بیشتر از پیش به اهمیت مربی‌گری در سازمان‌ها واقف می‌شوند و می‌فهمند که مربی‌گری باید به فرهنگ سازمان تبدیل شود. این کتاب ابزارهایی به رهبران و تیم‌ها پیشنهاد می‌کند تا زبان و قوانینی مشترک پیدا کنند و رویکردی توسعه‌پذیر اختیار کنند و به سازمانی دست یابند که غنی از بازخورد و دارای کارآیی بالاست. برای رسیدن به این حالت نیاز به مربی‌گری از پایین، بالا و طرفین است، یعنی برای مدیران، همکاران و سازمان‌های همکار.

 

 

 

مربی‌گری اجرایی تحول‌آفرین

Transformational Executive Coaching سیستمی که تد میدلبرگ در این کتاب معرفی کرده، بر پایه فرایندی متمرکز بر هدف بنا شده که به مربیان امکان ایجاد و حفظ تغییرات اساسی پایدار را می‌دهد. با ایجاد روابط و گرفتن بازخورد باکیفیت از همکاران، روش تحول‌آفرین برای مربیانی طراحی شده که در سطح اجرایی فعالیت می‌کنند. کتاب پر از راهنمایی‌های مفید، داستان‌های خواندنی و استراتژی‌های آموزشی مفید برای مربی‌گری اجرایی در تمام سازمان‌هاست.

 

 

 

طرز فکر مربی‌گری: ۸ راه برای این‌که مثل یک مربی فکر کنید.

The Coaching Mindsetمانع در کاری که می‌کنید نیست، بلکه در طرز تفکر است. در این کتاب کوتاه چاد هال به  طرز تفکر خاص مربیان اشاره کرده و ۸ موردی را بیان کرده که باید مربیان در تفکر خود لحاظ کنند تا از کار خود نتایج عالی بگیرند.

 

 

 

 

مربی پنج‌دقیقه‌ای: عملکردتان را سریع تغییر دهید.

The Five Minute Coachاین کتاب راه‌حلی عملی و گام‌به‌گام برای بهبود عملکرد در سازمان ارائه می‌کند. کتاب برای رهبران، مدیران و ناظران پروژه‌ها طراحی شده و اصول مربی‌گری را تشریح می‌کند. نویسندگان کتاب، این روش مربی‌گری را طراحی و در سازمان‌های بزرگ و کوچک بسیاری اجرا کرده‌اند. رهبران دیگر لازم نیست پاسخ تمام سوالات را بدانند. آنها استعداد و منابع دیگران را آشکار می‌سازند و به این ترتیب زمان خودشان را آزاد می‌کنند تا فرصت بیشتری برای تفکر استراتژیک و برنامه‌ریزی کارا داشته باشند و خلاق و نوآور باشند. این راهی عملی برای بهبود عملکرد است.

 

 

اطلاعات بیشتر در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

facebook

google-plustelegramlinkedininstagram

فرم ارتباط با ما

0 Shares

درباره ی سعیده هاشمی

سعیده هاشمی

برای دریافت اطلاع رسانی های ایمیلی لطفا ایمیل خود را وارد کنید

همچنین ببینید

منحنی دوم

بخشی از پیشگفتار کتاب منحنی دوم نوشته چارلز هندی

بخشی از پیشگفتار کتاب منحنی دوم نوشته چارلز هندیReviewed by سعیده هاشمی on Sep 8Rating: …

دیدگاهتان را بنویسید